Günümüzde birçok insan yaptığı işi çok da fazla sevmiyor fakat, geçimini sağlayabilmek ve hayatına devam edebilmek için bulunduğu işte çalışmaya devam ediyor. Türkiye’de nüfusun neredeyse üçte ikisinin artık büyük şehirlerde ve hizmet sektöründe çalıştığını göz önünde bulunduracak olursak, mutsuz olduğu bir işi yapmak zorunda olan ve buna bağlı olarak stres ve üzüntü seviyesi oldukça yüksek olan birçok kişi var. Peki, işimizi hayatımızın odak noktasına koymak ne derece doğru? İş ortamında yaşadığımız stresleri ev ortamına taşımak sağlıklı bir ev ve aile hayatı açısından ne derece faydalı? Aslında bu soruların cevapları şu an ki yaşam koşullarımızla ne kadar barışık yaşadığımıza bağlı. Hayattan keyif almak, yaptığımız etkinliklerden zevk almak, katıldığımız etkinliklerin sonunda mutlu olmak bizlerin elinde. Hayatındaki stres ve üzüntü seviyesini düşürüp mutlu olmak isteyenler için, hayattan tat alınabilecek etkinleri ve faaliyetleri derledik.

Kaliteli Müzik Eşliğinde Daha Çok Dans Edin

Dans etmek, son yıllarda, özellikle büyük şehirlerde daha fazla görülen bir trend haline geldi. Eskiden beri var olan dans okulları ve dans kursları artık yeni bir şekle evrildi. İlk birkaç dersine katılabilmek için bile tonlarca para ödenilen aylık dans kurslarının yerine, tanıtım ve ilk dersleri ücretsiz olan çoklu paylaşımlı dans atölyeleri geldi. Üstelik bu atölye ve kurslar artık bir apartmanın en üst katındaki dans stüdyosunda değil, şehrin kalbinin attığı ara sokaklardaki sahnesi büyük bar ve kafeteryalarda gerçekleşmekte. Yani canlı müzik eşliğinde swing dansı yapabilir, büyük boy aynalardan kendinizi ve partnerinizi izleyebilir, salsanın eğlenceli melodisi ile hızlı adımları deneyimleyebilirsiniz. Bunun yanında charleston, lindy hop, merengue, zumba gibi dünyanın farklı kültürlerine ait dansları deneyebilir, sinir ve stresi hayatınızdan tamamen çıkarabilirsiniz.

Yemek veya Pastacılık Kursuna Gidin

İnsanın fiziksel yeteneklerini aktif olarak kullanıp sonuçlarını da hemen görebildiği ve aslında tadına bile bakabildiği nihai mutluluk kaynağı: Yemek kursu ve pastacılık. Son zamanlarda popülerlik kazanan vegan beslenme şekillerinin anlatıldığı bir kursa yazılabilir, organik malzemelerle sağlıklı ve lezzetli yemekler hazırlayabilirsiniz. Pastacılıkta da farklı pastaların nasıl yapılacağını öğrenirken, tadına baktığınız her bir dilim pasta mutluluğunuza mutluluk katacak ve hayatınızdan stresi tamamen silecektir. Denemekte fayda var.